امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چلغــوز فحش نیست یه نوع میوه ست
نویسنده پیام
ahmad7 آفلاین
کاربر خوب تالار
*
انجمن وبلاگ نویسان
موضوع‌ها: 33
اعتبار: 3
ارسال: #1
Tongue  چلغــوز فحش نیست یه نوع میوه ست
چلغوز میوه کاج مانندی است که طعم آن مثل مغز بادام و پسته است و سرشار از مواد پروتئینی می‌باشد،و طبع آن گرم است.
بارها از دوستان و اطرافیان این کلمه رو شنیده بودم و با خودم می گفتم خوب یعنی چی چلغـــوز؟!!!عجب کلمه مبهمیه ؟!!!

تا این که تصمیم گرفتم رازشو برای خودم روشن کنم که در آخر معلوم شد که بابا اونقدر ها هم چلغوز بودن بد نیست
میوه باحالیه و خوشمزه هم هست . (از نظر من)

چلغوز، میوه مغزدار سرشار از پروتئین، چربی و اسید آمینه است.

چلغوز میوه کاج مانندی است که طعم آن مثل مغز بادام و پسته است و سرشار از مواد پروتئینی می‌باشد،و

طبع آن گرم است.

از چلغوز در کشورهای مختلف در غذاهای متنوع استفاده می کنند.

خصوصیات این میوه:

۱ – از اشتها جلوگیری می کند. این میوه منبع خوب چربی اشباع نشده به نام اسید پینولنیک (Pino lenic acid) است.

۲ – این میوه سرشار از فیبر، ویتامین k E و نیاسین است. از لحاظ ماده معدنی منبع عالی منگنز و پتاسیم است که در حفظ سلامت قلب و تعادل فشار خون ضروری است.

۳ – چلغوز سرشار از تک چربی اشباع نشده است که در روغن زیتون موجود است. این نوع چربی نه تنها کلسترول خون را کاهش می دهد، بلکه سرخرگ ها را از آسیب حفظ و سرانجام از حمله قلبی جلوگیری می کند.

۴ – چلغوز دارای میزان بالای آنتی اکسیدان است که سلول های بدن را از آسیب های رادیکال های آزاد محافظت می کند.

چلغوز معمولا” در کنار آجیل ها دیده میشود وبر خلاف اسمش میوه نسبتا” گرونیست

[تصویر:  chalghooz-480x426.jpg]

@ahmad@
01-29-2011، 10:35 AM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
bojnord آفلاین
کاربر خوب تالار
*
انجمن وبلاگ نویسان
موضوع‌ها: 24
اعتبار: 0
ارسال: #2
RE: چلغــوز فحش نیست یه نوع میوه ست
Big Grin مگه پسته و بادوم میوند ! که چلغوز میوه باشه ؟! چلغوز یک نوع آجیله . در ضمن چلغوز رو به صورت مثقالی میفروشند ! نسبتا قیمت خیلی بالایی هم داره. مثقالی 3000 تومان. یک مشت ازش بگیرید 4000 - 50000 تومنی پیاده میشید . آره.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 12-25-2011، 07:05 PM، توسط bojnord.)
12-25-2011، 07:04 PM
ارسال‌ها پاسخ
sansiz آفلاین
معلم تالار
انجمن وبلاگ نویسان
موضوع‌ها: 18
اعتبار: 4
ارسال: #3
RE: چلغــوز فحش نیست یه نوع میوه ست
کسانی که عمل قلب میکنند بهشون میگن از اینا برای مدتی بخورند پسر خاله من خریده بود بعد عمل میخورد ولی اون یه اسم دیگه ایی هم بهش میگفت...
میپرسم تو این تنهایی خدایی بگو کجایی*** میسوزم از این جدایی خدایی چه بی وفایی
12-26-2011، 12:12 PM
ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

تجهیزات برق صنعتی آبیاران /  دانلود فیلم /  دانلود فیلم /  اکانت ترکیبی ps4 /  خرید گیفت کارت /  کابل کشی دوربین /  خرید هیدروکینون /  جویس ویپ /  خرید گیفت کارت /  فروش مونو دی گلیسیرید /  درب اتوماتیک شیشه ای گردان /  چمن مصنوعی /  چمن مصنوعی /  مهاجرت پرستاران به آلمان /  انجام پروژه متلب /  خرید گاز صفحه ای /  هزینه تزریق ژل /  خرید گیفت کارت /  آموزش بلاک چین /  وکیل دادگستری زن /  متخصص پوست شیراز /  فیلم طلا /  پزشکان متخصص شیراز /  Infinity Galaxy /  خرید گیفت کارت /  خرید میل سرور /  نوبت دهی پزشکان شیراز /  افزایش فالوور /  سفید کردن دندان /  هزینه کاشت مو /  شیشه نشکن /  کرکره اتوماتیک /  گیفت کارت /  پنل اس ام اس /  ابزار وبلاگ /  قالب میهن بلاگ /  قالب بلاگفا /  قالب وبلاگ /  آپلود عکس /  گالری عکس 
خرید iptv خرید iptv خرید vpn ساکس بازی انفجار پیش بینی فوتبال